Biyogüvenlik İşlemleri için metodolojiler ve belgeler

​​​Biyogüvenlik amacıyla uygulanan işlemler, egzotik zararlıların ve hastalıkların bulaşma riskinin yönetilmesinde kullanılan önlemlerin bir parçasıdır. Bu işlemler ancak doğru şekilde yapıldığında etkilidir.
Avustralya (kara) ve diğer ülkelerdeki (açık deniz) arıtma sağlayıcılarının, Avustralya'ya ithal edilecek sevkiyatları etkin bir şekilde işlemek için Tarım, Su ve Çevre Bakanlığı'nın gerekliliklerini anlaması ve bunlara uyması önemlidir.
Biyogüvenlik işlemlerinin uygulanmasına yönelik en iyi uygulamayı özetleyen metodolojilerimiz ve uygunluğu kaydetmek ve onaylamak için belge şablonları aşağıda mevcuttur.

Metodoloji
Isıl işlem metodolojisi, karantina ve sevkiyat öncesi amaçlara yönelik olarak mallar ve / veya ilgili ambalajlar üzerinde ısıl işlem uygulayan işleme sağlayıcıları için minimum gereksinimleri belirler.
Belgeleme
BMSB işleme sağlayıcıları, BMSB ısıl işlem sertifikasyonu ve kayıtları için aşağıdaki şablonları kullanmalıdır.

Download
Isıl işlem metodolojisi (PDF)

Isıl işlem metodolojisi (DOC)

BMSB Isıl işlem sertifikası - şablon (DOC)

BMSB ısıl işlem sertifikası nasıl doldurulur (PDF)

BMSB ısıl işlem sertifikası DOCX nasıl doldurulur (DOCX)

BMSB ısıl işlem kaydı - şablon (DOC)

Metodoloji ve Kılavuz

Metil bromür fümigasyon Metodolojisi karantina için mal ve / veya ilgili paket üzerindeki metil bromür fumigations performans İşlem sağlayıcıları ve sevkiyat öncesi amacıyla asgari şartları belirtmektedir.

Metil bromür ile QPS fümigasyon gerçekleştirmeden Kılavuz fumigators metodoloji gereksinimlerini karşılamak fumigations yerine sağlamak için kullanılabilecek çeşitli yöntemler ve teknikler ile ilgili bilgi bilgi sağlar. Bu belge, Metil Bromür Fümigasyon Metodolojisi ile birlikte okunmalıdır.

Belgeleme

Offshore ve onshore BMSB arıtma sağlayıcıları, fümigasyon sertifikasyonu ve kayıtları için BMSB'ye özgü şablonları kullanmalıdır. Diğer tüm İşlemler için jenerik fümigasyon şablonları kullanılmalıdır.

DownloadMetodoloji

Sülfüril florür fümigasyon metodolojisi, karantina ve sevkiyat öncesi amaçlar için mallar ve / veya ilgili ambalajlar üzerinde sülfüril florür fümigasyonu gerçekleştiren BMSB işleme sağlayıcıları için minimum gereksinimleri ortaya koymaktadır.

Belgeleme

BMSB arıtma sağlayıcıları, sülfüril florür fümigasyon sertifikası ve kayıtları için aşağıdaki şablonları kullanmalıdır.

Not: Üçüncü taraf onaylı bir program kullanan bir distribütör yönetim programı * altında faaliyet gösteren işlem sağlayıcıları ve onaylı üçüncü taraf onaylı bir programı kullanmayanlar için ayrı sertifika ve işlem kaydı şablonları vardır.

Download